Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda instalacja przyłącza?

Sieć światłowodowa jest wykonywana w technologii FTTH (Fiber To The Home) czyli Światłowód do Domu. Światłowód doprowadzony jest bezpośrednio do budynku/mieszkania klienta dzięki czemu eliminujemy między innymi wpływ wyładowań atmosferycznych na sieć internetową.

  • W blokach i budynkach wielorodzinnych światłowód prowadzony jest ze skrzynki umieszczonej na klatce schodowej do mieszkania klienta i zakończony gniazdkiem.
  • W domkach jednorodzinnych w przypadku podłączenia linią napowietrzną światłowód doprowadzony jest do budynku i przeprowadzony do wewnątrz gdzie zakończony jest gniazdkiem
  • W domkach jednorodzinnych w przypadku podłączenia ziemią światłowód doprowadzony jest w specjalnej rurce zakończanej gniazdkiem.

Instalacja światłowodowa zakończona jest gniazdkiem, do którego podłączone jest urządzenie abonenckie tzw. ONU. Światłowód ma zaledwie kilka mm grubości i łatwo go poprowadzić w rogach ścian, przy podłodze lub ukryć w listwach przypodłogowych jednak nie może być zgięty w kąt prosty. Podczas instalacji dokładamy starań, aby wszystkie przewody poprowadzić zgodnie z zaleceniami technicznymi przy tym zachowując estetykę.

 

Co to jest FTTH?

 

 

Jakie są zalety technologii światłowodowej?

 


 

Czy do każdej usługi iNET Multimedia musi być przeciąganie oddzielne łącze?

Nie. Do klienta przeprowadzany jest jedynie kabel światłowodowy.

Co to jest ONU?

Optyczna jednostka sieciowa. Urządzenie, do którego podłączony jest światłowód. Z urządzenia tego rozchodzą się sygnały dla urządzeń końcowych użytkownika w zależności od wykupionych usług, np. dekoder telewizji, telefon stacjonarny, komputer bądź router. Urządzenie ONU może pełnić również funkcję routera Wifi.

Jak sprawdzić czy mój internet działa poprawnie?

Proszę połaczyć komputer kablem do urządzenie końcowe w domu klienta(ONU). Jeżeli połaczenie kablowe jest aktywne proszę o sprawdzenie łącza testerem prędkości.

Czy mogę korzystać z połaczenia radiowego (wifi) w domu?

Tak. Urządzenie wyposażone w ruter wifi służy do podłaczenia radiowego urządzeń w domu takich jak: komputery, laptopy, tablety, telefony komórkowe, telewizory itp. Należy jednak mieć na uwadze, że połaczenie radiowe ma sporo ograniczeń i wpływa na wydajność sieci w domu. Oddalenie się od rutera wifi powoduje spadek prędkości, zakłócenia np. sieci komórkowej wpływają negatywnie na paremetry transmisji i zarazem na prędkość internetu. 

Z powyższych powodów nie gwarantujemy parametrów łącza internetowego dla połączeń radiowych (wifi). Aby korzystać z pełnej prędkości i niezawodności sieci światłowodowej należy korzystać z połaczeń kablowych zawsze, kiedy jest to możliwe.

Dzlaczego warto korzystać z telefoni stacjonarnej w iNET Multimedia?

Dzięki wykorzystaniu w naszej sieci najnowocześniejszych rozwiązań telefonii cyfrowej i bezpośrednim połaczeniom z innymi operatorami jesteśmy w stanie świadczyć usługi najwyższej jakości w konkurencyjnych  cenach. Dodatkowo dostarczamy dodatkowe możliwości niedostępne w tradycyjnej telefonii na kablach miedzianych. 

Jak zatrzymać swój numer telefonu stacjonarnego?

Wystarczy przyjść do naszego Biura Obsługi Klienta i mieć ze sobą ostatni rachunek u danego operatora na którym znajduje się numer ewidencyjny klienta oraz dowód osobisty. Opiekun klienta przygotuje formularz przeniesienia numeru do naszej sieci. Od klienta jest wymagany tylko podpis, całą formalność załatwia opiekun klienta. Co najważniejsze w naszej sieci taka usługa jest bezpłatna.

Ile zapłacę za rozmowy telefoniczne po przekroczeniu darmowych minut?

Wszystkie opłaty znajdują się w aktualnym cenniku połaczeń telefonicznych. Cennik.

Gdzie należy zgłaszać usterki?

Usterkę można zgłosić w Biurze Obsługi Klienta iNET Multimedia;  poprzez kontakt telefoniczny z  Działem Technicznym pod bezpłatnym numerem telefonu  32 441 86 00 (dla Abonentów posiadających usługę telefon w iNET Multimedia); W nagłych wypadkach awarię można  zgłosić Technikowi Dyżurnemu pod nr tel. kom. 693 091 888 lub na całodobowym automacie zgłoszeniowym 32 720 36 55

Co to jest dekoder telewizji IPTV (STB)?

Urządzenie cyfrowe, niewymagające instalacji antenowej, podłączany jest do urządzenia klienckiego (ONU) za pomocą typowego kabla komputerowego, tzw. Skrętki. Dekoder umożliwia odbiór programów TV i radiowych w jakości cyfrowej w standardzie Full-HD. 

Czy mogę obejrzeć nagrany program na tablecie lub komputerze?

Niestety, na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości.

Czy można zmienić kolejność kanałów?

Tak, poprzez menu ustawień w dekoderze.